CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Search
Carian Terbanyak:
View: 3206|Reply: 12

Sakit kat bahagian bawah masa peknen

Salam, arini baby lam perut genap 16w=4months..nak tanya kwn2 yg berpengalaman, normal ke sakit mcm ngilu2 kat bhgian bawah tu..sebab me kdg2 rasa cam ngilu2 gitu..risau jugak sebab masa 1st baby takde la rasa cam tu..pls help me kwn2 yg baik hati..tengkiu..

-ku yang resah gelisah-

itu normal kot. esp kalau kita banyak buat keje or jalan terlampau.
banyak shopping ke?

aah...ku pun rasa normal...sbb ku dlu pun ada rasa gitu.

saya mmg selalu sakit kat situ.. peknen yg dulu pun kena jgk sakit camtu..

tpi kali ni sakit lebih kuat dri dulu2 tu.. sejak 4 bulan peknen saya dah sakit kat celah tu sampaikan nak jalan pun susah.. kadang2 cara jalan tu dah nampak macam org dah cukup bulan!! sebab sakit sgt..

kalau byk jalan or berdiri lama mmg akan terasa sakit kat situ..

takde la byk jalan sgt..bila naik tangga je mesti mengah2..huhuhu

saya mmg selalu sakit kat situ.. peknen yg dulu pun kena jgk sakit camtu..

tpi kali ni sakit lebi ...
Pari2 Post at 4-1-2011 19:53

saye pernah kene...kat celah2 kangkang kan???smpai sakit belakang2 kan???pastu sebb xtahan g kat makcik urut...die ckp bb terselit kat celah peha tu yg sakit teramat yeee....pastu die tolak sket bb tu lega selega2 yeee......tu kes saya laaa..

aku pun sekang ni sakit kat bahagian celah kangkang tu....aritu dah g berurut bidan tu ckp baby terselit..dah betulkan tp tak lama pastu sakit berulang kembali.....sakitnya tuhan je yg tahu bila nak berjalan tu.....kekadang tu rasa cam ada benda nak jatuh je....

saye pernah kene...kat celah2 kangkang kan???smpai sakit belakang2 kan???pastu sebb xtahan ...
adekjeli Post at 5-1-2011 15:16

betul la tu.. sama sakit mcm yg saya rasa.. sakit kat celah tu sampai rasa sakit kat belakang.. saya tak wat pape pun.. tak tau plak bole urut.. saya tahan jer sakit tu sampai skrg ni...

betul la tu.. sama sakit mcm yg saya rasa.. sakit kat celah tu sampai rasa sakit kat belakang ...
Pari2 Post at 5-1-2011 20:02

ehhh tp awak jgn plak pegi berurut ngan sebarangan org ye......makcik yg urut saye tu die ckp mase die preggy pun pernah kene...tu yg die tahu tu cmne sakit n cmne na betulkan.....skrg awak da bape minggu...mak saye selalu gak suh angkat kaki tgi2 kat dinding pastu urut pelan2 perut tu kasi naik....lega gak la sket...tp biaselaaa malas ye lebih...huhuhu

saya kalau jalan x sakit..tp klu bersin atau batukkk tangkap bhgian bawah perut tu..sakit betull

hmmm.....mmg trasa sakit ni...
kalau dah ujong2 nak dekat due...lagi sakit...

tp kalau kita aktif sgt byk jln2 dari awal2 minggu...mmg akan jadi lagiiii sakit...
skrg tgh merasa laa sakit nye tu...nak2 time tido....mmg tak leh lena...huk3

ermm..ML tlebih kot? huhu..aii kalo ML pepagi yg selalu sakit kt bhgian bawah tu..asyik2 nk tkencing jek...tp bila dh ptg2,,,ok blik..

tp normal la kalo peknen ni sakit2 kt situ..tu lum lg perut dh beso..kalo dh beso, ngan sakit pinggang la, simpul bewak la...asyik tkencing la..nk ngis rasanye..

aku pun skarang sakit gak... tapi aku sakit kat area rahim tu... bila tanya kawan2 sume kata normal sebab baby nk mmbesar..btw aku da 7 minggu... minta2 ok lar semuanya... cuak gak ni... ni first baby aku pas 8 tahun menunggu...